Hory

Walliské Alpy 2007

10. 08. 2007  

Radek a Vojtek jištění Péťou z údolí na přechodu pro chodce!

Tato akce se zrodila v mé hlavě už v roce 2000, kdy jsme Walliské Alpy navštívili poprvé!  Už tehdy jsem byl okouzlen dvojičkou Castor + Pollux a zejména majestátním Liskammem.  Říkal jsem si, že tam někdy prostě musím!   Jelikož se nám tenkrát nepodařilo stát na vrcholu Dufourspitze, začal se rodit smělý plán, přejít „to“ komplet, tzn. Nordend – Dufourspitze – Zumsteinspitze – Punta Gnifetti – Liskamm – Castor – Pollux – masiv Breithornu !!!  Toto se snažím uskutečnit už asi čtyři roky, ale vždy to na něčem ztroskotalo, …až letos …dočkal jsem se!!!  Umluvil jsem na to osvědčeného vůdce Péťu a všeználka Vojtka. Nakonec jsme trochu trasu pozměnili, vlastně jsme ji jen otočili, takže jsme začínali u Breithornu.

Vše klapalo parádně, až do té doby, kdy jsme z Malého Matterhornu vyšli do ulic!!! Z modré oblohy byla rázem mlhovina, a tak jsme v půli výstupu na Breithorn otočili a šli rovnou k bivaku pod Roccia Nera. Tam jsme byli nuceni strávit dvě noci a náš plán začal mít vážné trhliny! Péťa totiž po obě noci trpěl jakousi zmutovanou formou „jihoamerické mořské nemoci“ a tak v podstatě téměř dva dny čekal, jestli se to nezlepší! Já s Vojtkem jsme si mezi tím odskočili na dvě čtyřky nad bivakem a druhý den jsme se ráno společně vydali směr Pollux. Po chvíli se však Peťa rozhodl, že to pro jistotu nebude drtit, přecejen mu nebylo stále nejlíp, a tak jsme se rozdělili. My dále podle plánu a on zpět dolů do údolí, kde provozoval osamělé foto-toulky!

Jak to dopadlo s námi, můžete shlédnout v této fotogalerii. V podstatě jsme přešli Pollux, Castor a hřeben Liskammu, dále jsme již kvůli časovému deficitu nepokračovali a sešli ledovcem Grenzgletscher k Monte Rosa Hutte a nato až do Zermattu!

Jak to dopadlo s  Péťou, můžete vidět jeho očima v samostatné galerii pod názvem  „Wallis 2007„.

Radek, Vojtek, Péťa   (24.7.-28.7. 2007)

, , , , ,


2 x to už někdo okomentoval

 1. avatar Tichac napsal:

  Děkujeme Kamile za malou sondu do problematiky vyšší matematiky, ale v těchto počtech mám jasno asi jenom já sám :o)
  Hlavní je, že ten plán uzrál natolik, že na něj došlo a my si ho náležitě vychutnali… mňam, mlask, prd!!!

 2. avatar don camilo napsal:

  vyborne to popisujes, clovek nebyt takovy zhniloch podnikl by takovych vyletu vice.
  krasna veta „odskocili jsme si na dve ctyrky“
  ale prece si rypnu :-) pocitejte se mnou, napad se zrodil v roce 2000 – dale „toto se snazim uskutecnit 4 roky“…je rok 2007= budto plan tri(3) roky nekde zral, nebo pan Radko neumi pocitat, kazdopadne jeste ze mame kalkulacky.
  to mas za ty vecne pripominky hi hi
  stejne vim, ze mas pro sve vypocty jasne vysvetleni
  2007-4=2000+3
  rovnice o jedne nezname = 3
  3 = defoltne nastaveny kernel debuger trondy krysala
  3 = 2 + 1 dva kecalove a planujici slibotechny a jeden plany uskutecnujici hnaci motor vsech vyprav
  jo jo ticha voda brehy mele :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.