Hory

24h v Tatrách 2011

9. 10. 2011  

Co všechno se dá stihnout během 24 hodin ve Vysokých Tatrách se jala (v rámci přípravy na výpad do Alp) vyzkoušet naše bájná útočná halabala dvojice… holobrádek Radko und bigboss Buddy. A že toho bylo požehnaně!!

Do Smokovce jsme přijeli až cca ve 14:15, páč Buddy nevěděl co s prachama, a tak eště ráno dal půl platu svý nový báječný zubařce za nakouknutí do huby… už vím, čím budu, až vyrostu :o))  Nemeškali sme a hnedle se dali do zdolávání!! Ale ne stěn, ale dvou lahví maďarskýho muškátu :o))  Pak sme to mixli pivkem a těžkým jídlem a stopli koloběžkáře, co nás hodil na Hrebienok! Odtud jsme se něco po pátý večer vydali v zajímavým stavu na solidní maršrut Velkou Studenou pod Prostredný hrot, kde jsme to struhli rozbitým žlabem hore! Šli jsme, šli, popolízali, zdolávali výšvihy, až jsme už za tmy (něco před devátou) stanuli v sedýlku za Prostredným!! Dost fučelo a plac na spaní žádnej! Trochu jsme popošli dolů, ustlali si na travnatejch římsách a za chvíli (i přes obavy, že během divokýho snu sjedem na karimámě do údolí) únavou usnuli!

Procitli jsme před šestou, kdy masív Slavkovskýho zářil rudě a začli střádat plány. Buddy zjistil, že cestou vytratil lezeckýho průvodce, kterýho sem mu halabala zastrčil do držáku na beletrii u jeho super vymakanýho báglu. A tak sem si dal malou rozcvičku a sešel asi třetinu žlabu dolů a pak zas nahorů v rámci bezúspěšné pátrací akce po Puškášovi :o((   Tak teda naslepo…!!  Bágly sme nechali v sedle a lezli hranou Malýho hrotu až na vrchol  (2.300 m) a odtud přes Vyšnou štrbinu na Stredohrot (2.441 m)! Trocha fotáže, výhledy a blížící se oblačnost. Za chvíli se vrchol halí do mlhy. Dáme dvě slanění, potkáváme Slováky, co se hrabou hore a za chvíli sme u báglů! Začíná nechutnej sestup včerejší výstupovkou. Nechápem, jak jsme některé úseky v tom stavu mohli vyjít… jednou dokonce hodíme lano!! Ve spodní části se naše opětovná pátračka stává úspěšnou… na Buddyho se směje rozevřenej osamělej Puškáš :o)  Sestup je nekonečnej! Docházíme na značku a po ní pokračujem až na Rainerku, kde každej chytnem Bažanta a vyždímem ho do krku! Z Hrebienka pak sjedem na horských koloběžkách, ale jelikož Buddy nabral třetí kosmickou a zmizel v dolině, tak fotáž není :o(  K autu se dostáváme kolem 14:15, takže přesně 24 hodin od našeho příjezdu!!!

No nebylo to parádní, děcka?!?

Radko, Péťa      (11.8.-12.8. 2011)

,


7 x to už někdo okomentoval

 1. avatar buddy napsal:

  navrhuji ten treil v polsku…je to kusiček…lanovka..výhledy…paráda…

 2. avatar Tichac napsal:

  Cyklisti a bajkeři,
  příští sobotu (22.10.) nějakej vejletek… dokud nebude úplně hnusně a kosa… na pohodu :o))
  Máte zájem? Můžete? Pište a naplánujem trasu!

 3. avatar Tichac napsal:

  TomTom: Jojo, vím o tom… sice nevím, jak to souvisí s poxkem, ale dík za koment :o) Mě by stačila ta jejich darovaná letenka… Koki těš se :o))

 4. avatar Tichac napsal:

  Lalu: No někdy mě to pravda napadá už při focení!
  Sem překvapenej, že tě tady něco rozesmálo… psal sem to tak narychlo a přišlo mi to úplně ubohý :o) Díky moc!!!

  Chren: Sorry, kámo… na Vánoce ti seženu super mop a přebalovací pultík :o))

 5. avatar chrenko napsal:

  a ja to pak musim prevlikat, rado , neser…

 6. avatar Lalumbulalula napsal:

  Že Tě napadají mnohdy ty komentáře ještě než vyfotíš?Já se z Tebe totiž jednou poseru smíchy:-D

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.