Hory

Rajská lezba 2011

8. 12. 2011  

Několik dní po úspěšným zavěšení pytle na Watzmannu sme si zajeli na pár dní do Vysokejch, že se jako konečně někam taky vyškrábem :o)  Předpověď nám slušně hrála do karet, Buddy vymyslel plán, pobalili sme cajky na lezení a přežití a ve čtvrtek 1.září vyrazili…!!

Na Hrebienok zas chytáme stopa, pak už obvyklá šlapka dolinou. Po delší době zas na Zbojandě! Jsme tam kolem sedmý večer a venku je 7°C. Nasáčkujem se dovnitř a vybíráme zítřejší cestu. Před desátou zalehnem do kójí!

Ráno je parádně, trochu poblbneme s foťáčkama u chaty a vyrážíme směr Široká veža. Potkáme sympoše z Brnčálky, skecnem, navlečem cajky a vrhnem se na Motykovu cestu. Fakt parádní polezení… po dlouhý době!! Z vrcholu zpátky pod stěnu, vemem zanechaný věci, přebalíme a zas nahoru do Priečnýho sedla odkud hurá k Teryně… na pívo :o)  Samozřejmě tady zcela nečekaně ztvrdnem dýl a nakonec i přespíme :o))

Ráno mažem pod Baranie rohy a hledáme nástup do Lavej depresie od Lukeše a Sysla. Buddy už končí první délku a objevuje se dvojice Poláků, co maj stejnej plán! Trochu stresuju, ať je nebrzdíme, ale nakonec jim to natřem víc jak o hoďku :o)  Na vrcholu se nějakou dobu vyvalujem, pak přes Baranie sedlo pod stěnu, zas přebalit bágly a scházíme kousek k jezírku, kde sebou švihnem a piknikujem. V plánu je přejít zas přes Baranie sedlo a zapíchnout to někde pod Meděnýma lávkama, kudy chcem zejtra na Lomničák. Bohužel zas všechno jinak (jako bych to už někdy zažil… nedávno) a my nakonec sbíháme kolem Téryny až do Smokovce. Zastávka v popradským Tesku, nákup proviantu, sežrání kuřete a jedem do Slovenskýho ráje! Do noci to rozjíždíme na parkingu…!

Ráno se vykulíme z vozu a nalehko dáme okruh rájem… Čingov- Tomašovský výhlad- Letanovský mlyn- Prielom Hornádu- Kláštorská roklina- Kláštorisko- Čingov… za 5 hodin posekáno a můžem zvesela domů :o)

Radko, Péťa         (1.9.-4.9. 2011)

,


18 x to už někdo okomentoval

 1. avatar Chrenko napsal:

  jo snih byl chvilemi i po kolena, a prkenka litaly radosti

 2. avatar Tichac napsal:

  TomTom: Já se klucí nepřidám… já právě z prohánění dorazil :o))
  Přeju aspoň trochu sněhu!!!

  Koki: Šikulka!! No vidíš, že to jde :o)))

 3. avatar tomtom napsal:

  V nedeli 18.12. odpoledne smer Vratna. Plan: nedele – flaska, dristy, pondeli – trek, jak daleko to pujde, utery – slezeni z hrebene a prvni prohnani prkenka na svahu. Prozatimni obsazeni: ja a Premek. Prida se nekdo?

 4. avatar Chrenko napsal:

  ou dzizus :-) to je zas nejaka krtkova kulisarna…

 5. avatar koki napsal:

  Jo,Hyzovi zklamali,Korea…,kde to je?neboj Tschulec,tobe to taky slusi :-))

 6. avatar Chrenko napsal:

  robbymu? budu se muset krtka zeptat pokud nam to neprozradis preci jen ty :-D tez zdravim, hyzovci sou ob kopec a ocean tak jim muzes mavnout :-D

 7. avatar koki napsal:

  je,Robbymu to ale slusi.
  Nechapete,nevadi,ptejte se krtka.
  Zdravim vsechny tady.

 8. avatar chrenko napsal:

  popevek je to opravdu legendarni…
  souhlasim s radkem, nejlepsi nakladatelstvi ;-)

 9. avatar Tichac napsal:

  Svoby: Nejspíš pane neznáte náš úžasný popěvek: „Radek, Radek, Radek… to je prostě krtek!!!“ :o) …a obzvlášť po ránu… pěkně vyoranej :o))

  Tacho: Spasíbo Ivan… snažím se to dělat aspoň trochu vtipně, ať to nenudí :o) A vydávám to tady… DP je nejlepší nakladatelství co znám :o))

 10. avatar tacho napsal:

  No te pic…..konečně vám něco vyšlo a paradní plotinka…
  jinak tvoje komentáře miluju,mužeš to i vydat-někdy,někde do eteru :-)……

 11. avatar Svoby napsal:

  To prolízáte aj jeskyně pane Krtek? Nebo co?

 12. avatar Tichac napsal:

  Dycky sem měl za to, že sem jenom krtek… no a teďka sem ke všemu eště ježek :o)))

 13. avatar Svoby napsal:

  Hej to lezení tam dle těch průvodců je asi lepší jak ježek v kleci, makačka na bednu, ale konečně ten správný freeride ve stěně. Jenže ty seš ten ježek!

 14. avatar Tichac napsal:

  No, konečně se něco celkem povedlo a sem rád, že se líbí!!
  Díky moc, hlavně za Buddyho, páč on tady napsat nic neumí… holt mladej :o))

 15. avatar Svoby napsal:

  Hrubé, zatím sem to přelít, ale doma kouknu pořádně.
  Vy ste strašní dacani!

 16. avatar Lalumbulalula napsal:

  Téééda..!!!

 17. avatar chrenko napsal:

  dobre vydva

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.