Bike

Lúčanská Malá Fatra 2015

29. 04. 2016  

Tak to mám za sebou… (téměř) kompletní hřebenovka na bajku!! Onehdá už sem sice tuhle parádu absolvoval… před devíti lety s Chrenkom a loni s Robbym… s každým ale vždy jen jednu půlku hřebene ve směru na Kľak! Tentokrát sme to s Maťou sfoukli komplet naráz v protisměru… mlask!!!

Jednoducho, stručne a jasne! Zase výživný až tajomný a hlavne dobrodružný bajking in da Slovakia, neďaleko môjho rodného kraja…! Lokálkou do Rajca na vajcia? Ále, kdeže! Z Rajca do Fačkovského sedla v záblesku čeloviek, s cieľom konečne sa vyspať do rúžova na lúke, čo žiaľ, búrlivé jelene so svojimi nočnými orgiami nedovolili! Zase som nezažmúrila oko a hľa, je tu ráno! Čosi po 7h už nasávame tajomnosť prebúdzajúceho sa lesa, tlačenkovou rozcvičkou na Kľak. Na vrchole vykúka slnko, hmla sa pomaly vyparuje, chvílu sa kocháme krajinou. Tour de bajking začína z ostra! Kľak > Ostrá skala > Vričanské sedlo sa stáva krátkym útočískom na doplnenie paliva, vody i vzduchu do pichnutých duší > Skalky > Janková > Úplaz >  jedinečná Hnilická Kyčera, to bol teda tvrdý oriešok, ale sme konečne hore, výhľady neskutočné, v zapadajúcom lúči slnka užíváme ešte paradný singlík.. a kdesi po ceste objavujeme náš 2. nocľah v divočine. Romantika pri ohni s jeleniou kulisou opäť stála za to!  Hurrá, ráno! Saki paki zbalené, ide sa ďalej! > sedlo Majbíková > Horná Lúka, opäť v znamení pohody, studnička, olovrant v tráve, Radko lepič dušový >  Veterné > Vidlica > Veľká Lúka > Krížava vysielač > Minčol > sedlo Javorina nám trošku mení  plány, márne hľadáme tu našu značku.. čas nás tlačí.. hold asfaltový tobogán > Stráňavy > cyklocestou do Žiliny. Dali sme si do tela, ale stálo to za to! :D

Radko, Pucci       (11.9.-13.9. 2015)

, ,


5 x to už někdo okomentoval

 1. avatar Tichac napsal:

  Svoby: Oká to doladíme… viděl bych to na nějakou podzimní středu!!
  Hanz: Ale di ty brepto :o) Jak sem psal, jel/tlačil sem to i opačně a přišlo mi, že směr Fačkovské – Strečno bude lepší! A jen co sem to naklikal do mapy a kouknul na stoupání a klesání, potvrdilo se mi to… nehledě na rovněž výhodnější nástup na hřeben a návaznost dopravy!! Jinak mi v tvém komentu nějak neštymuje ta plochá dráha… sis popletl vrcholy, nebo si to jel pak nazpátek :o)
  Ale to je fuk… každopádně nás se drž… s námi si to naopak užiješ napohodu :o))

 2. avatar Hanz napsal:

  No nevím, co si Já pamatuju, tak sem vynesl byka ze Strečna nahoru pak troch šlapáni, parádní plochá dráha z H. Kyčerky k Partizánovi a pak, už to bylo myslím v pohodě, teda, kromě toho medvěda za zády. Ale nikdy by mě nenapadlo jet to opačně proti grafu, viz. poslední foto. Sakra k tomu noční přejezd, sakra. Laťku jste nasadili hooodně vysoko, s vámi už nikam nejedu to bych se strhal :-)

 3. avatar Svoby napsal:

  Ty jo parádička děcka. Na ten přechod bych se hec, otázka kdy ;)

 4. avatar Tichac napsal:

  To si hodnej Tome, žes vzal pejska na procházku :o)) Jen mi vrtá hlavou, jak moh bejt už před týdnem květen… :o)
  U Partyzána sme nabírali vodu… místní tam zas něco tunili… necelej rok po totálním vyhoření tam udělali velkej kus práce, klobouk dolů… tak doufám, že ste jim to tam moc nesprasili!!
  Celkem by mě zajímaly vaše časy… dostal sem totiž choutky, dát si to komplet pěšky… myslím, že kolem 12h by se to dalo sfouknout…!! Hecne se kdos?!?

 5. avatar tomtom napsal:

  Šli jsme to s Badym před týdnem 21-22.5. Kopec Hnilická Kyčera byl dobrý kus hlíny. Nezávidím tam tlačit kolo. Spali jsme na Horné Lúce v překrasném bivaku Grandhotel Partyzán. Doporučují k zastávce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.