Hory

Štekova tatranská premiéra 2017

14. 01. 2018  

Pojednání o tom, kterak sem onehdá potkal Šteka a pak si s ním jel jen tak zaskotačit do Tater, můžeš zkouknout v krumpáčích… hlavní je, že nezůstalo jen u týhle akce! Párkrát se totiž zmínil, že by si rád dal Gerlach… teda spíš Martínku… a tak když se nám naskytlo jedno společný úterý, hodil sem otazník a Štek přikývl… jednodenka jak víno!!

Jelikož sem to kdysi, před téměř šestnácti lety, s Buddym přehopskával jen tak v teplákách, matně sem věděl, jaký to asi bude! Pro jistotu něco pogůglím… z Polskýho hrebeňa na Gerlach prej dvě klíčový místa, co je lepší slanit, a tak přibaluju pár metrů špagátu pro sichr :o)  Stejně sme ho ale nakonec nepoužili, pokaždý to šlo nějak slézt!! Snažili sme se poctivě držet hřebene a za 4h 16min stojíme na vrcholu… s pauzama na focení, sváču a sraní celkem cajk, ne :o))

To ale samozřejmě nebyla ta  premiéra, která dala tomuhle reportu název… ta přichází až čtyři týdny nato, kdy se do Tater vydáváme zas… tentokrát už na dva dny a s dvouma polotučnýma špagátama!  Štek eště lezení v horách nezažil, stejně jako spaní v bivaku a podobný kratochvíle, a tak bylo třeba ho kapánek zasvětit… ostatně přál si to a přání se mají plnit :o)  První den dáme něco na oblíbených Ošarpancích, kdy ho beru na druhýho… až na slušnou maturitu s jeho ultralajt jistítko-slaňovátkem to dal celkem v poho!! Po noci v kamenným sarkofágu pro dva, popojdem pod Železnou bránu a koukáme na Tilleho hranu… tu si chtěl Štek osahat, aby věděl, jak vypadá prej nejtěžší úsek přechodu hlavního hřebene Tater… kdyby se ho třebas rozhod‘ někdy překlusat v rekordním čase :o)  Jak tam tak koukáme, honí se mlha, je zima a představa, že tam mám bojovat s nějakou sedmou… no moc sem se do toho nehrnul… a v tom přišla Štekova premiéra… navěšel na sebe cajky a vytáh‘ svou první délku v životě, respekt!! Ale asi to tak mělo bejt, páč na mě tak vyšla ta klíčová… sice sem ji kapánek ojebal, takže za šest, ale i tak to bylo výživný!!! Zvlášť když lezete hranu, pomalu vzlínáte k tušenýmu chytečku, a v tom vás začne stahovat lano… mrknete po očku na ‚jističe‘ a vidíte, jak se tam snaží přijít na to, jak to jeho heblo vlastně funguje a nějak tam obouruč povoluje pár cenťáků špagátu… mordyjé kopyto, to bylo o nervy :o))  Tak ale nakonec se nám to nějak povedlo a za pár hodin už se vyvalujem na ostrůvku Ľadového plesa a vaříme v igelitovým vařiči kosmickou večeři :o)  Suma sumárum vydařená akce a takhle napoprvý solidní výkon od holobrádka :o))

Radko, Štek       (18.7. 2017)

Radko, Štek       (14.8.-15.8. 2017)

 

, ,


5 komentářů

 1. avatar Tichac napsal:

  Děláte mi radost, klucí… díky za ohlasy a těším se zas na spoustu fajn akcí někde v horách!!!

 2. avatar ŠteK napsal:

  Ahoj Ticháči, nová sezóna je tu…. a ta loňská byla super, vystihl jsi to moc hezky. Ať je ta letošní ještě lepší a máme více společných tripů!

 3. avatar Svoby napsal:

  Parádička kluci. Díky za report Johny.

 4. avatar Kony napsal:

  Paráda, drž se!
  M.

 5. avatar marťas napsal:

  zDAR tICHÁČU, DÍKY ZA PĚKNÝ REPORT. nA oŠARPANCÍCH JSEM KDYSI, aha, tak já ten caps-lock teda vypnu, lezl. Moc se mi to líbilo, v pískařských bačkůrkách jsem si tam chrochtal :) Lezeš docela těžký věci, to jsem o tobě netušil! Kdyby parťák neměl příště čas, nahážu do báglu nějaký ty frndy, skočíím do rychlíku a rád si nechám Tatry ukázat, byl jsem tam jen jednou. Snad bych ještě nějakou lehkou pětku vysápal…
  Kutám v lese nad chalupou, Boží mlýny, nová vracečka, přes 1,5km pěknýho bajkování. Už se těším, až vám to budu moct ukázat.
  Měj se, ať se daří!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.