Bike

Rychlebskej komiks roku 2017

27. 06. 2018  

Tak jóó no… po roční pauze je tu opět Rychlebskej komiks… taková jakási neformální kronika našich oblíbených Rychlebských stezek… především však dění kolem skalňáků a dalších fajn kamarádů, kteří se tu poměrně pravidelně setkávají a užívají si… nejen tu jízdu na zdejších parádních šutrovitých terénech :o)

 

(1) Aprílová  brigádka   (Radko, Pucci, Hanz / 1.4.-2.4. 2017)

Luxusní počasí… 165 srdcařů… brigáda v rámci evropské akce „Take Care of Your Trails Weekend“… rýsuje se nový Mramorový… taky jsou nový brigádnický trička (co se musí prát šetrně) a parádní video z dílny Ondry & Simona… zkrátka 8. sezóna zahájena!!!

 

(2) Sněhová nadílka   (Radko, Hanz / 29.4.-30.4. 2017)

Stezky sou pod sněhem… v sobotu vezmem sněžnice a touláme se kolem Praděda… v neděli slaví Santa 6 let, a tak s Nátělníkem tuníme Hanzovo nový kamenný veledílo – Velikonoční trail, kde doděláme dalších cca 25m a dáme komplet prvosjezd… bude to mazec!!!

 

(3) Kamenný orgie   (Radko, Hanz / 13.5.-14.5. 2017)

Světe div se, zapomněl sem foťák… Hanz ale měl, tak sme se podělili :o)  V sobotu tréning na Ďumbieru, pak Suťák a malá šejpovačka Velikonočního… následuje průzkumná jízda do Vápenné, pivko v Žulové a hurá zpátky nahoru na nějaký to endurko a Skoky! Zakončujem to na hradě, kde si s Nátělníkem trochu zalezem a bouchnem šáňo na počest Jeremiáše!! Při sjezdu od hradu hážem mrchy a teta Bagína si slušně naklepe nožku… takže to pak na Základně chladí mraženou kukuřičkou :o)  Neděle je tropická, tak ji začnem na Velikonočním a pak pokračujem na Sokolák, z kterýho už to rubem všemožnýma endurama a frírajdama včetně Oslího chodníčku… parádní jízda, parádní víkend!!!

 

(4) Poloviční a smuteční   (Radko, Hanz / 10.6.-11.6. 2017)

Natěšení, žejako v sobotu dáme výpad na Falklandy a neděli prošlapeme durch Jeseníkama…! Skvělej plán nám ale zhatí sobotní slejvák, takže kolečka nakonec zůstanou pod zámkem a my vyrážíme s pilkou, motyčkou a Matesem vzhůru na Medvědí kámen a cestou dolů čistíme a šejpujem :o)  Neděle vypadá luxusně, a tak Hanz vyškemrá od Nátělníka bajk, páč ten jeho Ingot nečekaně před pár dny prdnul… proto ten smutek :o(  A celkem očekávaně supíme nahoru, když už to tam máme ze včerejška tak nalajnovaný!! Ach, paráda… eště blbnem na Hřišti, dáváme nějakej frírajd, následně nesem bajky lesem na hřbetě, supíme k Medvědímu kameni, pak na Sokolák a juchůů dolů k Velrybě, kde už čeká Nátělník a zasvěcuje nás do megalomanskýho projektu Dračího hřbetu… no, je na co se těšit!!! Na závěr si dáme průlet Suprflou, kde už nás takhle večer nikdo nebrzdí a my si to náramně užijem… skvělá neděle!!

 

(5) Bez hraček   (Radko, Hanz, Pucci / 4.8.-6.8. 2017)

Tak nám vzali hračky :o((  Vyhlášen absolutní zákaz jízdy mimo stezky… situace je vážná a my máme po ptákách!! Nu což, aspoň si zas po dlouhý době pořádně najezdíme ofiko lajny :o)  Tentokrát vyrážíme na kolečkách už z Ostravy… ale jen kamsi na Hrabyň, kde už nahážem cajky do auta a valíme na Základnu… malý mecheche a spát! Ráno doráží Janek s Bronsonem a společně na brigádku… ladíme Spojovačku, kterou před nedávnem Mejdlo vydláždil mega balvanama… dobrá práce!! Pak si to projedem a konečně ochutnáme i už dokončenej Dračí hřbet, kterej dostal ofiko název Obelix… je to kamenný a má to celkem flou :o)  Eště cosik pojezdíme, na Rybárně dáme Huhňáka a honem na Základnu, kde hnedle začíná předávání luxusních motyček a mačet od Blacka… klobouk dolů!! Pak neméně luxusní promítačka z italských sopek s úsměvným komentářem malýho Klokana… a pak už jen taková nepodstatná oslava všechmožných narozek :o)  Neděle krutá… ale nakonec stihnem v celkem slušný bandě docela pěkně pojezdit a po občerstvení u Kaštánka se eště hecnu a zajedem si s Hanzem zašmigrustovat… tak nakonec celkem fajn víkend :o)

 

(6) Takový navlhlý   (Radko, Hanz / 2.9.-3.9. 2017)

Vyjíždíme až v sobotu… a rovnou na brigádku! Po pátečním slejváku je tu eště kapánek pochmurno a chladno, sejde se nás jen něco kolem 40 kopáčů, přesto se nám povede na Spojovačce aka Sítko trailu vydláždit další pěkný metry, chvála všem!!! Pak si tak v deseti lidech dáme nějaký pojezdy… Sítko trail, Velrybu, několikrát Obelixe, po delší době i Prokletý, nechybí Mramorový a Sjezdy… pak se s Hanzem a Maťou trhnem, dáme šmigrust a skončíme ve Vápenné u bramboráčků! Pak už jen příjemnej přesun zpět, večeře a šup na Základnu… po půlnoci do spacáku, ať sme ráno fit :o)  V neděli bohužel poprchává… vyměním prázdnou duši a hurá na kopec… a zas podobná trasa jako včera, jen přidáme část Tajemnýho a nějaký to skákání na závěr…! Něco do bříška u Kaštánka a balíme… domů přijíždíme už kolem 20h, ale na tu bídu s počasím to dnešní bajkování bylo dost dobrý a stačilo!!

 

(7) Závěrečný   (Radko, Hanz / 26.10.-29.10. 2017)

Přijíždíme ve středu večer… rovnou z Norska… a ve čtvrtek si to už šněrujem směr Šerák!! Fajn počasí a příjemný ratata dolů, kde eště proskáčeme Lipovský stezky a hurá připravit výčep, páč Bagína slaví narozky! Večer se sjede pěkná banda… snad celý Brno a strýc Pepin s autobusem :o) Pátek moc nepřeje, samá přeháňka… no nakonec se hecnem a vyrazíme na kopec… a ono to zas tak špatný nebylo! V bandě dáme nějaký ty klasiky jako Sítko trail, Obelixe, Velrybu plus Velblouda a pak se s Márou a Snipem trhnem a střihnem si eště Oslí chodníček, Prokletý, Mramorový a Sjezdy… paráda!! Večer na Základně promítačka… Norsko mělo úspěch :o)  A je tu sobota… hurá na brigádku… účast opět slušná, a tak zas přiděláme cosik na Sítku a jde se jezdit! Je vcelku sucho, ale zato trochu kosa :o(  Banda se trhá na kusy a já si tak dám pohodový poježdění s Marťou, Jirkou a Ivankou… Suprflou nemůže chybět, ale místo 7.sekce raděj volíme eště ty Sjezdy se Skokama… wow!! Pár hodin relax u Hanze a na osmou se hrnem na Základnu… ve 20:40 začne dvouhodinová zvuková orgie v podání Priessnitz… luxus!!! Pak nějaký ty parádní fotky z brigádky od Ondry a následuje Dejvova neméně povedená prezentace, kdo že je to vlastně ten Skalňák… boží :o)) Následuje volná zábava… s Ondrou to zavíráme krátce před šestou, ufff!!! V neděli už to všichni balí hnedle po ránu… venku začíná řádit vichřice, v hlavě guláš, a tak na nějaký bajkování prdíme… úklid baráku, velký balení do auta a večer vyrážíme vstříc pekelný chumelenici… tak takový to bylo… the end!

 

Už se moc těším na letošní návštěvu… bylo by načase… je konec června 2018 a já tem eště letos nebyl… ostuda :o))

, ,


2 x to už někdo okomentoval

  1. avatar Klára Růžofka napsal:

    Nejlepší, krásný, nostalgický a závěr famózní, to by chtělo promítačku i s tím komentářem.

  2. avatar Krakonoš napsal:

    Teda to je teď motivace přijet ještě větší! :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.