Hory

Petite Aiguille Verte 2002

15. 06. 2002  

V rámci zdolávání Mont Blanku jsme se rozhodli udělat malý aklimatizační výstup. Rozhodnutí padlo na Petite Aiguille Verte. Z několika důvodů: vede tam lanovka na Aiguille des Grands Montets a odtamtud je to asi 300 výškových, nejedná se o technicky náročný výstup a je odtud vidět na Mont Blanc (od lanovky).

Cena jízdenky jedním směrem byla 17 euro. Jednou se přestupuje. Kolem desáté jsme vyjížděli ze stanice Argentiere. Počasí bylo úplně v pohodě. I když se jedná asi o 300 výškových metrů, vzhledem k počtu lidí se výstup poněkud táhne. 2-3 hodiny na vrchol. Ale nakonec jsme se tam prokousali kromě dvou, co se vrátili na lanovku a šli se raději opalovat. Radost ze zdolaného vrcholu trošku kazí „kopec“ za náma, Aiguille Verte, který je o dalších 600 výškových metrů vyšší. Dolů to už sviští, akorát se zdržíme, když si Péťa „shodí“ cepín dolů, aby si mohl trochu zalozit. Ke schodům na lanovku jedeme všichni po prdeli. Nechce se nám dolů, tak si stavíme stany přímo u schodů. Protože je pěkně i večer, tak se jdeme podívat na západ slunce.

Ráno jdeme dolů k autu pěšky. Míjíme tabuli s nápisem ‚trhliny‘ a scházíme na Glacier des Rognons. Postupně ledovce ubývá, až narazíme přímo na stezku, která nás zavede až na parkoviště. Z parkoviště přímo do Chamonix a do první brasserie, která se nám naskytne, na finále MS. A protože se společně s Brazilcema radujeme, že vyhráli, tak nám taky kolemjdoucí gratulují :o)

Přemek, Radek, Kamil, Robby, Péťa, Jirka, Ivan, Kony   (29.6.-30.6. 2002)

, ,


První, úplně první...!!! :-D

  1. avatar Tichac napsal:

    Brasil, Brasil, olééééé!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.